Mida teha Pärnus? Kohvik-Restoran Hea Maa. Söögikohad Pärnus
Ann Eichhorst
Ann Eichhorst

Pärnu linna giid

Mida teha Pärnus detsembrikuus?

Mida teha perega Pärnus detsembrikuus? Terve detsembrikuu on jõuluootuse kuu – kinke on vaja osta ja pakkida, luuletusi õppida ja kodu kaunistada. Seda kõike saab teha üksinda kodus, aga lõbusam on seda teha teistega koos. Detsembris toimub Pärnus mitmeid jõuluteemalisi üritusi, millest tasub osa võtta. 

Jõulukingituste pakkimine ja jõululuuletused

Juba 8. detsembril, kell 12.00 toimub Kaubamajakas fantaasiaküllaste jõulukingituste pakkimise võistlus. Kui ise ei osale, siis kindlasti saab sealt ideid, kuidas kodus kingitusi huvitavalt pakkida. Kui kingitused pakitud, siis on aeg hakata jõululuuletusi pähe õppima. Kindlasti teeb jõuluvanale suurt rõõmu, kui talle ette lugeda enda kirjutatud luuletus. Vahel on nõnda, et kohe ei leia õigeid sõnu, sellisel juhul tuleb lihtsalt oodata ja korraga ongi luuleread peas olemas. Siinkohal üks luuletus luuletuse kirjutamisest. 

Üks mõte minu peas, see aina kumiseb ja kumiseb,
kuid sõnu õigeid otsida veel vaja.
Varsti jõulumeeleolust kõik ümberringi sumiseb 
ning ehitud on minu väike maja.

Sõnad unenäoski ringlevad mu peas,
teen silmad lahti äkki, kõik mõtted selged 
ning kiiresti on paberil nüüd riimid reas,
need talvised, kuid südant soojendavalt helged. 

Milliseid kauneid jõululuuletusi on kirjutanud pärnakad, saab kuulata Kaubamajakas 15. detsembril, kell 12.00 toimuval jõululuuletamise konkursi finaalil. Võistlusel parimatest parimad luuletused pannakse luuleraamatusse, mis leiab auväärse koha jõulukülas jõuluvana telgis. 

Jõuluküla ja jõuluturg Iseseisvuse väljakul

Peale seda kui jõululuuletused on pähe õpitud, tuleb oodata vaid jõuluvana. Pärnu on jõuluvanade jaoks teada-tuntud koht, on ju siit alguse saanud jõuluvanade konverents. Eelmine aasta külastas Pärnut suur hulk jõuluvanu. See aasta toimub aga Pärnus Iseseisvuse väljakul jõuluküla ja jõuluturg. Selle ürituse üle on kohalikel kindlasti suur rõõm, sest jõuluturgu ei ole meie linnas mitte iga aasta näha olnud. Nii kohalikud kui ka linnakülalised on jõulukülla ja jõuluturule oodatud 21.–22. detsembrini. Tegevusi, mida teha, on rikkalikult. Saab lugeda jõuluvanale luuletust, osaleda päkapiku töötubades, osta jõuluturult lähedastele ja sõpradele kingitusi ja naudida vahvat jõuluprogrammi. Lavale tulevad imeliselt helisevate kellade virtuoosid Pärnu Käsikellastuudiost, südamlikud Inga ja Toomas Lunge ja rahvalemmik Kalle Sepp, Tallinna Raekoor ning puusad saab soojaks tantsida talvediskol ning suu magusaks jõuluküla kohvikus. Väiksemad ja arglikumad saavad koos jõulumemmega salme harjutada. Lisaks tegutseb jõululuuletuste laenutus ja loomulikult ei puudu ka päkapikukool! Jõuluvana telgis on minilava, kus lapsed saavad taadile esitada jõulusalme ja temaga ka pilti teha. Kas jõuluvanal ka põdrad kaasas on, seda ma ei tea. Kuid teraapiaponid on kohal ja neid saavad lapsed paitada. 

Üks sündmus, millest kindlasti ei tohiks ilma jääda on valgusetendus „Kuidas Papa Brackmann päästis noored armastajad“. Eepiline valgusetendus saja aasta vanusest loost, mis räpib ennast läbi muusika ja valguse tänasesse päeva. Lavastuse märksõnaks on Oskar Alexander Brackmann, kes oli Pärnu linna raehärra/linnapea aastatel 1879–1918 ja 1918 ning kelle valitsemisajal võeti Pärnu linnas kasutusele elektrivalgustus. Etendused toimuvad 21. detsembri õhtul kolmel korral. 

Kohtumiseni Pärnu linna jõulukülas ja jõuluturul 21.–22. detsembrini 2019.
Jõuluküla programmi leiad siit

Kaunite päkapikupiltide autor on Keit Kolga

Ann Eichhorst

Ann Eichhorst – Pärnu linna giid. Mida teha Pärnus?

Jaga postitust:

Share on facebook
Share on print
Share on email
Share on pinterest
Share on linkedin