Hea Maa soovitab:

Mida teha Pärnus?

Mida teha Pärnus?

Mida teha Pärnus? Näiteks suvel? Vastust sellele teab vist igaüks, kes on Pärnut külastanud! Suvel lihtsalt peab Pärnusse saama või muidu …                                               

Suvel on kõik kuidagi lihtne ja päevselge. Isegi öösel on selge, mida teha Pärnus. Rand, päike, liiv, muul, kohvikud, restoranid, söögikohad, ööklubid, rannapromenaad, Rannahoone seen – kõik need kuuluvad kokku suvise Pärnuga. Üritustega on samuti kõik selge. Artistid armastavad ka Pärnus suvitada ja töötada.

Paraku kestab suvi ainult mõned kuud. Eestimaine suvi on ju lühike, aga selle eest vihmane. Ja selle ilusa imetabase nädalalõpu tabamine on nagu ime tabamine. Kliima soojenemine küll, kuid 2020 aasta suvi on jälle üle mitme aasta selline tavaline Eestimaa suvi. Jagub kõike, nii päikest, vihma kui äikest.

Rääkigu ilmatargad mis tahes aga inimeste meeltes algab suvi kohe peale Jaanipäeva ja lõppeb augusti teisel nädalavahetusel. Ilm pole üldsegi määrav. Nii lihtsalt on ja nii see ka ilmselt jääb. Selle 7 nädala sisse jääb nii palju, et paljudele eestimaalastele tundub nagu ülejäänud 44 nädalat aastas on Pärnu välja surnud. Kohe nii tugevalt tundub, et seda tunnet väljendatakse lausa kaastundliku ilmega.

Tegelikult on ka Pärnus aastas 12 kuud ja seda mida teha Pärnus jagubki terveks aastaks.

Maarja-Magdaleena Gildi tegemised Pärnus. 10 aastat Uuel tänaval

Maarja-Magdaleena Gild sobib just sellisesse asukohta, kus ta praegu asub – Uuele tänavale. Keskajal tegutsesid selle piirkonna läheduses käsitöölised. Nüüd jätkab Maarja-Magdaleena Gild seda traditsiooni. Hiljuti täitus Maarja-Magdaleena Gildil kümnes aasta vanas kollases majas, aadressil Pärnu, Uus tänav 5. Selle tähtpäeva auks kirjutas Ann paar luuletust.

Loe edasi »
Mida teha Pärnus? Kohvik-Restoran Hea Maa. Söögikohad Pärnus

Mida teha Pärnus detsembrikuus?

Terve detsembrikuu on jõuluootuse kuu – kinke on vaja osta ja pakkida, luuletusi õppida ja kodu kaunistada. Seda kõike saab teha üksinda kodus, aga lõbusam on seda teha teistega koos.

Loe edasi »
Mida teha Pärnus? Kohvik-Restoran Hea Maa. Söögikohad Pärnus

Kus süüa Pärnus?

Kus süüa Pärnus, mida teha, sa ei tea, kaua oma pead sa vaevama ei pea. Raehoovis ootab kohvik-restoran Hea Maa, seal maitsta kõike paremat ju saa’.

Loe edasi »
Soomaa. Mida teha Pärnumaal?

Mida teha Pärnumaal?

Mida teha Pärnumaal, kui ainult sajab ja sajab ja sajab ja sajul lõppu pole näha? Esimene koht, mida ma kindlasti soovitan külastada, on Soomaa.

Loe edasi »